İlkbaharda, 18.5 milyar TL değerinde 23 bin yeni konut görücüye çıktı!

İnşaat firmaları, ilkbahar döneminde yeni markalı konut projelerini peş peşe tanıttı…rnrnrn

Okunma Sayısı: 461
Tarih: 23.06.2016 23:05

Şu anda yaklaşık bin 800 inşaat firmasına ait, çoğunluğu yeni 4 binin üzerinde markalı konut projesini bir arada sergileyen 3DKonut.com sitesinin derlediği verilere göre Mart-Nisan ve Mayıs aylarında toplam yatırım değeri 18,5 milyar TL’yi bulan 23 bin konutluk proje görücüye çıktı. “Türkiye İstatistik Kurumu rakamlarına göre Türkiye genelinde ilk defa satılan konut sayısı Mart’ta, bir önceki yılın aynı ayına göre %1,7 artarak 52.374 olurken, Nisan ayında ise yeni konut satışı bir önceki yılın aynı ayına göre %10,8 azalarak 46.908’de kalmıştı” diyen 3DKonut.com yöneticisi Aybars Görpe, 2016 İlkbaharında yeni konut satışlarının, geçen yılın aynı dönemine göre azalmasına karşın, inşaat sektörünün proje lansmanlarında hız kesmediğini vurguladı. Görpe, Eylül ayı ile birlikte birçok firmanın da yeni projelerini görücüye çıkarmaya hazırlandıklarını belirtti.  

Türkiye’de yeni konut satışlarında ilkbaharda geçen yıla göre yaşanan düşüş, markalı konut proje lansmanlarına aynı oranda yansımamış görünüyor. 3DKonut.com’un derlediği verilere göre inşaat firmaları, Mart-Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan dönemde, toplam yatırım değeri 18,5 milyar TL olan, toplam 23 bin konutluk yeni proje tanıtımı gerçekleştirdi. “Bu dönemdeki lansmanların çoğu, İstanbul’da hayata geçirilecek projelere aitti” diyen 3DKonut.com yöneticisi Aybars Görpe, markalı konut projesi üreten inşaat firmalarının, özellikle yurt dışı alıcı kitlelerinin verdiği güvenle yatırımlarına devam ettiğini söyledi. Görpe, istatistikler yeni konut satışlarında düşüşe işaret etmiş olsa da 2016 ilkbaharındaki lansman trafiğinin geçen yılın aynı döneminden çok da geride kalmadığını savundu.

Şu anda Türkiye’nin farklı illerinden 4 binin üzerinde markalı konut projesini bir arada sunan 3DKonut.com’daki yeni daireleri gezmek isteyenler www.3dkonut.com adresini ziyaret edebilirler.  

Kaynak: Emlak Haber Sayfası


Etiketler: Markalı Projeler -

Diğer Haberler haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak