DKY İnşaat, Türkiye’nin ilk deneyim merkezini açtı

DKY İnşaat, gayrimenkul sektöründe bir ilke imza atarak, ev sahibi olmak isteyenlerin almak istedikleri konut ile ilgili her detayı proje daha bitmeden deneyimleyebilecekleri ‘Satış/Deneyim Merkezi’ni hayata geçirdi.

Okunma Sayısı: 2032
Tarih: 14.12.2015 20:42

Büyükdere Caddesi’ndeki ‘Deneyim Merkezi’nde, konut sahibi olmak isteyenler, DKY On konsepti için tasarlanan 1+1,5 ve 2+1,5 örnek daireleri gezebiliyor, dairelerinin iç tasarımlarını dizayn edebiliyor ve konseptin içinde yer alan ortak alanları deneyimleyebiliyorlar. DKY İnşaat, kısa bir süre içinde ise 3D VR gözlük ile 3 boyutlu proje deneyimini de bu merkezde yaşatacak. Şirket ayrıca, deneyim merkezinde yıl boyu etkinlikler düzenleyip, elde ettiği birikimi ve fikirleri de yeni projelerinde uygulayacak.

DKY İnşaat, Büyükdere Caddesi’nde bulunan ‘Satış/Deneyim Merkezi’ni düzenlediği organizasyonla tanıttı.
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Deneyim Merkezi’nde ‘DKY ON’ konseptinin tüm öğelerinin tecrübe edilebileceğini söyledi. Proje bitmeden evin iç ve dış mekanındaki tüm detaylarının bu merkezde sunulduğunu aktaran Ali Dumankaya, Deneyim Merkezi’ni DKY On konseptinin prototipi olarak kurduklarını belirtti. Ali Dumankaya, “Bu merkezde örnek daire gezmenin dışında, duvarınızda yer almasını istediğiniz tabloya kadar düzenleyip, iç dekorunuzu şekillendirebiliyorsunuz. Kısa bir süre içinde 3 boyutlu gözlüklerle satın alınmak istenen evin içini gezdirip, daha proje bitmeden dairenin bulunduğu kattan manzarayı seyrettireceğiz” dedi.

Merkezi sürekli yaşayan bir etkinlik alanı olarak da tasarladıklarını aktaran Dumankaya şunları söyledi: “Yeniliklerimizi, projelerimizde hayata geçirmeden önce kullanıcılarla burada paylaşarak, katılımcı bir yaklaşımla projelerimizi geliştirmek istiyoruz. Biz yaptık oldu demek yerine birlikte geliştirmek istiyoruz. Yaşam alanlarına ilişkin talepleri ve hayalleri dinleyip, denemelerle doğruları keşfetme şansını yakalayacağız. Burada gerçekleştireceğimiz ve Club On adını verdiğimiz etkinlikler kapsamında, 3D printer atölyesinden, kahvenin Anadolu’daki yolculuğuna kadar bir çok konuda yıl boyu etkinlikler olacak. Elde ettiğimiz deneyim ve birikimlerimizi ise, yeni projelerimizde uygulama fırsatı bulacağız.”

2016 YILINDA 7 PROJE 875 MİLYONLUK YATIRIM
Toplantıda 2016 yatırımlarından da bahseden DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Dumankaya ise, gelecek yıl 875 milyon liralık yatırımla 7 projeye başlayacaklarını söyledi.

Merkezi lokasyonlarda doğru fiyatlarla projelerini satışa sunacaklarını belirten Ömer Dumankaya projeler hakkında şu bilgileri verdi: “2016 yılında bin 390 adet konut için temel atacağız. Sultanbeyli’nin en işlek noktası Fatih Caddesi üzerinde cadde mağazaları, konut ve ofislerin yer alacağı DKY Merkez karma bir proje olacak. İstanbul’un en hızlı gelişen bölgesi Kartal’da yer alan adalar manzaralı aile konsepti ile yapacağımız ‘DKY Ada’ ile Sahil yolu üzerinde Marmara  Denizi ve Adalar manzaralı ‘DKY Sahil’ projelerimiz, Kadıköy bölgesinde Bağdat Caddesi çevresinde ve Büyükdere Caddesi’ne çok yakın konumda yapacağımız DKY Cadde (Göztepe, Erenköy, Suadiye, Çeliktepe) projemiz ile 2016 yılına güçlü bir şekilde hazırlanıyoruz.Tüm bu projelerimizin ön talep toplama süreçlerini başlatmış bulunuyoruz.”

YILBAŞI KAMPANYALARI İLE HERKESİ İŞ YERİ VE EV SAHİBİ YAPACAK
Ömer Dumankaya, yılbaşı kampanyalarıyla da 2016 yılına iddalı girdiklerini söyledi.
Ömer Dumankaya yılbaşı kampanyaları hakkında ise şu bilgileri verdi: “DKY Business Kartal, DKY Kartal ve Lokum Evler projelerimizde “%10 Peşin Öde Gerisini Taşın Öde” kampanyamız ile herkesi sadece yüzde 10 peşinat ödeyerek iş yeri veya ev sahibi yapmayı hedefliyoruz.

DKY Business Kartal, İstanbul Anadolu Yakası’nın Merkezi İş Alanı (MİA) olan Kartal’da kolay ulaşımı, Marmara Denizi ve Adalar manzarası, modern alt yapısı ve verimli kullanım alanları ile bölgenin en önemli iş ve yaşam merkezi konumunda yer alıyor. Lansman gerçekleştiren DKY Business Kartal yoğun ilgi görüyor.

2015’de lansmanını gerçekleştirdiğimiz DKY Kartal yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yüzde 80’ nin satıldığı DKY Kartal’da son 40 daire alıcısını bekliyor.

Lokum Evler projemizin ise inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Yüzde 60’nın satışının gerçekleştirildiği projede yoğun ilgi görüyor. “

DKY ON Satış/ Deneyim Merkezi Hakkında:
Satış Ofisi: Şu anda DKY ON Kağıthane projesindeki 1+1,5 ve 2+1,5 dairelerin satışları yapılıyor. Satın alacağınız dairelerin tavan yüksekliğine kadar birebir örneklerini gezebiliyorsunuz. Yakın gelecekte ise hayata geçecek sanal gözlük uygulamasıyla satın alacağınız dairenin iç tasarımına karar vererek, dairenizin manzarasını görerek seçme imkanı bulabileceksiniz. Dairenizin duvarlarına düşündüğünüz sanat eserlerini konseptin paydaşlarından olan Mixer Arts’ın genç sanatçılarının eserleri arasından seçerken aynı zamanda bu genç sanatçılara destek olmuş oluyorsunuz. Geleceğin ünlü sanatçılarından birinin nadide eserlerinden birine, uygun bir fiyat karşılında sahip olarak belki de hayatınızın yatırımını evinizi satın alırken yapmış oluyorsunuz. Kültürümüzdeki ev ziyaretlerinin olmazsa olmazı 40 yıllık hatırı olan kahveyi de unutmadık. Satın almak istediğiniz evinizi gezerken Karaköy’ün ünlü kahvecisi Coffee Sapiens’in konsepte kattığı 3.nesil kahve deneyimini de yaşama imkanı bulabileceksiniz.

DKY ON Deneyim Merkezi: Deneyim Merkezi, DKY ON konseptini oluşturan paylaşım, teknoloji, sosyallik ve fonksiyonellik temel bileşenlerinin deneyimleneceği gayrimenkul sektöründeki ilk model yaşam alanı olarak kuruldu. Deneyim Merkezi, DKY ON Projeleri’nde tasarladığımız yaşamın ev içi ve ev dışı alanlardan oluşan küçük bir prototipi olarak tasarlandı. Deneyim Merkezi’nin mevcut tasarım ve kurulum yaklaşımı şu an Deneyim Merkezi versiyon 1.0 olarak adlandırılıyor. Zaman içerisinde katılımcı süreçlerle bu merkezin devamlı olarak gelişmiş versiyonlarını lanse etmeyi planlıyoruz. Gelişmeye ve yeniliğe her daim açık olmak marka özümüzde önemli bir yer tutuyor. Yönetim Kurulu Başkanı’mız Ali Dumankaya’nın bu konuyla ilgili önemli bir vurgusu var: “Bizde nokta yok, hep virgül olacak” diyor. Bilgi çağının anahtar kavramları olan açıklık, paylaşım ve bütünlük kavramlarını tasarım süreçlerimize entegre ederek, bir yaşam tasarımı ortaya koymak hedefimiz. Bu hedefe ulaşmak için herkesin yapmadığını bir şeyi yapıyoruz: Şehri ve şehirde yaşayanları dinliyoruz. Dinlemek ve birbirimizi anlamak için şehir içinde söyleyecek sözü olan paylaşmaya ve hayata açık insanlara alan açıyoruz.
Deneyim Merkezi’nde zaman içinde hayata geçecek inovasyonlarımızı, projelerimizde hayata geçirmeden önce kullanıcılarla paylaşarak, süreci katılımcı bir yaklaşımla geliştirmek istiyoruz. Biz yaptık oldu demek yerine birlikte geliştirmeye açık bir yaklaşıma inanıyoruz. Yaşam alanlarına ilişkin talepleri ve hayalleri dinleyip, akademisyen ve uzmanların katkılarıyla şu ana kadar yaptığımız gibi workshoplarla, denemelerle doğruları keşfetme şansını yakalayacağız. Bu süreçte elde ettiğimiz deneyim ve birikimlerimizi ise yeni projelerimizde uygulama fırsatı bulacağız.

Club ON: Club ON, hayata açık insanların oluşturduğu bir topluluk. Her DKY ON projesinde bulunacak, projelerin mekansal olarak kalbinde yer alacak, aynı zamanda dijital uygulamalarla erişilebilecek bir sosyal platform. Club ON’un ilk mekanı ise Büyükdere 195’teki DKY ON Deneyim Merkezi. CLUB ON’un ilk etkinlikleri ve topluluğunun oluşması Deneyim Merkezi üzerinden gerçekleşmeye başladı. Benzer tutkudaki kişilerle tanışmanızı, konusunda öncü kişilere erişmenizi, ilgi duyduğunuz konular etrafında komiteler kurarak toplanmanızı, 3. dalga kahve eşliğinde kitap karıştırarak soluklanmanızı, özel tasarlanmış koltuklarda Spotify’da yeni müzikler keşfetmenizi, zenginleşmenizi ve paylaşmanızı sağlayan şehrin kalbinde bir platform.

Club ON; Sebahattin Ali’nin “Kürk Mantolu Madonna” kitabındaki kavramlar üzerine bir sohbetten, 3D printer atölyesine; kahvenin Anadolu’daki yolculuğundan, yaratıcı metin yazma tekniklerine; bir çok konuda planladığımız etkinliklerle Aralık ayında üyelik alımına başladı. Şu an beta aşamasında bulunan topluluğumuz herkese açık ve etkinliklerimize katılanlar üyelik formu doldurarak Club ON üyesi olmak için başvurabiliyor. Yönetmeniyle sohbet edebildikleri bir film gösteriminde ya da bir tavla turnuvasında Club ON üyesi olarak birbiriyle tanışan insanların sonrasında bu ilişkilerini bir DKY ON projesinde komşuluk ilişkisine çevirmelerini hayal ediyoruz. Başka bir deyişle, ev alma komşu al diyoruz.

Kaynak: Emlak Gazetesi


Etiketler: DKY İnşaat -

Diğer Projeler haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak